Corona criminelen actief bij aanbestedende diensten

Corona criminelen hebben vorige week een van onze nieuwe klanten benaderd door zich voor te doen als een financieel medewerker van Genetics om administratieve wijzigingen te willen doorgeven. Deze wijziging ging om een nieuw bankrekeningnummer en een nieuwe begunstigde! Uiteraard niet op verzoek van Genetics!

De criminelen hadden het “thuiswerken” gebruikt om alle aanbestedingsplatformen na te struinen op zoek naar gunningen. Vervolgens na de definitieve gunning de aanbestedende dienst benaderd met het vriendelijke verzoek om enkele administratieve aanpassingen te willen doorvoeren en een voorschot op het nieuwe rekeningnummer te willen storten.

Gelukkig zijn onze klanten over het algemeen attent en informeren voor de zekerheid Genetics.

Beste aanbestedende dienst, wees op uw hoede als u nog voor de start van een project dergelijke verzoeken krijgt. Bij twijfel aarzel niet eerst uw leverancier te contacten! Wij benaderen u nooit voor dit soort verzoeken via de telefoon en wij versturen alleen mails met onze eigen Genetics accounts.